EREA 1-phase switched and stabilized DC power supply (adjustable) DR-SPS240W24V/BTE
Item No.: DR-SPS240W24V/BTE
In stock!!!
Price incl. VAT: 249,05
You Save: 26%
EAN
SKU
DR-SPS240W24V/BTE
Identification
Brand Erea
Articlenumber DR-SPS240W24V/BTE
EAN 5414503118066
Electrical properties
Efficiency (%) 88.5 %
Power (VA) 240 W
Voltage Primary (Vac) 230 Vac (90...264 Vac)
Voltage Primary DC (Vdc) 127...370 Vdc
Voltage Secondary DC (Vdc) 24 Vdc (24..28 Vdc)
General properties
IP degree IP00
Max. ambient temperature Ta (°C) 50 °C
Mechanical properties
Primary connection Screw terminals
Secondary connection Screw terminals
Size A x B x C (mm) 63 mm x 125.2 mm x 113.5 mm